Ring med smaragd och briljanter

328219

HUGO STRÖMDAHL, ring, 18 k vitguld, fasettslipad smaragd, 2 större och 18 mindre gammalslipade briljanter, Stockholm 1954, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 7 g, etui

Smaragd med slitage, hack och repor

Guld/Smycken

Budhistorik (15 bud)
2027683
5 000
2026627
4 800
2027682
4 800
2026627
4 600
2021158
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.