Le Corbusier färglitografi efter förlaga

328161

LE CORBUSIER (Frankrike 1887-1965), Komposition, signerad och daterad i trycket Le Corbusier -52, färglitografi tryckt 1972 i en upplaga om 300 ex., onumrerad, bladstorlek 65x50 cm, Proveniens: Galleri Connection Hornsgatspuckeln

Rum 6

Budhistorik (14 bud)
2024134
5 800
2023573
5 600
2013239
5 400
2023572
5 400
2013239
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.