4 almanackor Livländischer Kalender 1800-tal

328143

ALMANACKOR, 4 st, Livländischer Kalender... 1814, 1821, 1826, 1851, samtliga tryckta i Riga hos J. Müller eller F. Häcker. 3 med originalomslag.

Nötta och fläckade omslag, anteckningar, solkade, delvis fläckad text, vissa skador

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Monter 21

Budhistorik (7 bud)
2024053
600
2024509
600
2024053
550
2009878
500
2009878
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.