Vas och skål på fot i majolika

328109

VAS, SKÅL, porslin, majolika, polykrom dekor med puttisar, varav en vas stämplad Gustafsberg, höjd ca 26-31 cm

Skador, krackeleringar, vasens putti med en lagad fot

Keramik/Porslin

Monter 21

Budhistorik

2015-09-17 kl 17:24
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.