Ljuskrona

328036

LJUSKRONA, 1900-talets andra kvartal, rokokostil, stomme i mässing, slipade prismor, avslutande klotprisma, diameter 48, höjd exklusive kedja ca 75 cm

Slitage, några prismor saknas, lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 11

Ljuskrona

Budhistorik (18 bud)
2025338
3 800
2025166
3 600
2025135
3 400
2025135
3 200
2013715

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.