Joseph Albers

328022

JOSEPH ALBERS (1888-1976): "Hommage au carré", "Hommage to the square", färgserigrafi, signerad och daterad A 69, numrerad GBI 97/125, ca 34,5x34,5 bladmått ca 53x53 cm

Två diagonala hanteringsveck

Fack 16

Joseph Albers
Budhistorik (11 bud)
2025673
8 000
2025617
7 000
2022996
5 000
2022358
3 600
2018576
3 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.