Supkopp silver 1700-tal

328018

SUPKOPP, silver, 1700-tal, Härnösand, Martin Bernström (1742-1779), meanderdekor längs mynningens utsida, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd ca 6,5 cm inklusive handtag, vikt ca 47 g

Slitage

Silver

Monter 18

Supkopp silver 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
2030033
2030032
2030031
1 900
2030029
1 800
2029907
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.