Skulptur barock

327986

SKULPTUR, 16/1700-tal, barock, möjligen Tyskland, bemålad delvis förgylld, höjd ca 72 cm

Renoverad, skador/bortfall, lagningar, spår av äldre orangrepp

Konst, Skulpturer

Rum 7

Skulptur barock

Budhistorik (20 bud)
2022196
13 000
2022193
12 500
2022195
12 000
2022193
11 500
2022191
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 240 EUR, 1 395 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.