Stolar "Öresund" design Börge Mogensen

327977

BÖRGE MOGENSEN, stolar, 4 st., " Öresund ", Danmark, 1900-talets senare hälft, sitsar i flätad hampa, stomme i ek, delvis etikettmärkta och brännmärkta Karl Andersson's, design Börje Mogensen, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, en stol med lagningar samt något ranglig, 3 med senare sitsar, fläckar, fuktfläckar

Möbler, Design

Rum 19

Stolar

Budhistorik (20 bud)
2023355
2 800
2023343
2 600
2023343
2 400
2023267
2022977

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.