Bägare 2 st silver 1700-tal bägare ostämplad

327952

BÄGARE, 2 st., silver, en av Carl Lemon, Uppsala sannolikt 1760, en av Erik Niklas Thomé, Stockholm 1769, räfflad fot, på livet graverad dekor, höjd 8,5 resp. 8 cm; medföljer en ostämplad 1700-talsbägare, möjligen låghaltigt silver, räfflad fot, höjd 8 cm

Silver

Monter 6

Budhistorik (6 bud)
2027496
1 600
2022861
2022833
1 400
2014692
1 300
2014384

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.