Oljelampa Persien 1000-1200-tal

327944

OLJELAMPA, keramik, Persien, 1000-1200-tal, turkos glasyr med irisering, höjd ca 10 cm

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Budhistorik (13 bud)
2049948
1 400
2049885
1 300
2046702
2046568
2045607

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.