Tedosa och fat Qianlong (1736-96)

327911

TEDOSA, FAT, Kina, Qianlong (1736-96), dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, tallrikens diameter ca 23 cm

Tedosa med lagningar, locket med nagg, fat med nagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (8 bud)
2031742
1 600
2031739
2031731
1 400
2031736
1 300
2031731

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.