Skålfat Kina Qianlong (1736-95)

327910

SKÅLFAT, 4 st, Kina, Qianlong (1736-96), konturerade brätten, dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, diameter ca 25 cm

Nagg, enstaka sprickor, ett fat med lagning

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (6 bud)
2031484
2 400
2031482
2031481
2031480
2026237
450

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.