Cafestolar och cafébord

327903

CAFÉSTOLAR, 6 st., CAFÉBORD, totalt 7 dlr, 1900-talets andra hälft, stolar av vitlackerat smide med sitsar i vitmålat trä, delvis märkta Pripps och Stockholms Bryggerier, cafébord med vitlackerad skiva, underdelen märkt Skoglund & Olson Gefle, bemålad gjutjärn, sitthöjd ca 48, bordets höjd ca 72, diameter ca 55 cm
Enligt uppgift har gruppen stått på ursprungligen Stockholms Bryggerier

Slitage, delvis med senare lackering

Diverse, Möbler

Rum 19

Cafestolar och cafébord

Budhistorik (8 bud)
2021670
2 600
2021668
2 400
2012128
2012127
2011420
700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.