Skålar 17/1800-tal

327900

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 25, 26 respektive 30 cm

Smärre nagg och glasyrskador

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (6 bud)
2022272
2013240
2022267
1 900
2013240
1 600
2013238

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.