Skålar terracotta

327899

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 34, 38 respektive 47 cm

Nagg

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Rum 7

Skålar terracotta

Budhistorik (7 bud)
2023236
3 600
2023248
3 400
2023236
3 200
2012661
2 400
2012659

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.