Golvur 1800-talets första hälft

327802

GOLVUR, England, Georg III, urtavlan märkt W:Hughes Birmingham, fodralet fanerat med mahogny, medföljer lod och pendel, höjd 221 cm

Slitage, urtavlan retuscherad. Nyckel och dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 14

Budhistorik (6 bud)
2022122
2022121
750
2022119
550
2022118
500
2022116
450

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.