Golvur 1800-talets första hälft

327801

GOLVUR, urtavlan signerad Gerh. H Velcher Eskilstuna Fristad (Gerhard W., verksam som urmakare i Eskilstuna 1779-1820), målat fodral, medföljer lod och pendel, höjd 233 cm

smärre emaljskador, fodralet renoverat och kompletterat. Dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Budhistorik (23 bud)
2021974
4 200
2021971
2021957
3 800
2021970
3 800
2021957
3 600

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.