Sekretär omkring 1800

327798

SEKRETÄR, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, lister och beslag i mässing, inredning av lådor bakom klaff, höjd 116, 80 x 46 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 1998, nr 1744

Slitage, smärre skador, torrsprickor, mindre lister och två lådor saknas. Nyckel medföljer, finns i Utlämningen

Rum 1

Sekretär omkring 1800

Budhistorik (19 bud)
2022444
7 200
2022489
7 000
2022444
6 800
2022486
6 600
2022444
6 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.