Salongsbord 1800-talets första hälft

327797

SALONGSBORD, senempire, Nordeuropa, fanérat med mahogny, oktogonal skiva, centralfot på tassfötter, fällbart, höjd 69,5, 116 x 115 cm

Torrsprickor, slitage, dekor- och ytskador

Rum 2

Budhistorik (4 bud)

2021876
1 800
2013227
1 700
2011564
1 600
2008888

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.