Ampel sengustaviansk

327796

AMPEL, sengustaviansk, omkring 1800, brännförgyllda beslag, kupa av vitt glas, kedjefästen i form av lejonmaskaroner, höjd 65 cm

senare kupa, nagg och spricka, takfäste borrat för el

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ampel sengustaviansk

Budhistorik (8 bud)
2022837
7 800
2017306
6 000
2011562
2009388
500
2008981
450

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.