Knut Jern bronsskulptur

327758

KNUT JERN (1885-1948), Dansande flicka med mantel
signerad och daterad Knut Jern 1923, patinerad brons, höjd 24,5 cm.
Gjuten hos Otto Meyers eftr.

Konst, Skulpturer

Monter 5

Knut Jern bronsskulptur

Budhistorik (11 bud)
2022177
4 200
2018411
2018410
2014269
1 700
2014268
1 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.