Titanic glasmålning

327692

GLASMÅLNING, 1910-tal, Titanic , med text: "Star Liner Titanic, the Largest Steamer in the World", monterade på plysch, 30x30 cm , Souvenir som såldes ombord på fartygen i frisersalongerna som också fungerade som souvenirbutiker

Skador

Nautica/Technica

Monter 5

Titanic glasmålning
Budhistorik (5 bud)
2015048
2018057
2 800
2015048
2 400
2014115
2009332

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.