Distler apa

327657

DISTLER APA, 1920-30-tal, mekanisk trumspelade apa, urverksdriven, litograferad plåt i ett flertal färger, höjd ca 20 cm

Saknar tygplym på hatten, smärre buckla på "lådan". smärre lackskador

Diverse, Leksaker

Monter 3

Distler apa

Budhistorik (12 bud)
2016010
2010744
1 900
2009524
1 800
2007799
2007798

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.