Kinesisk kista

327620

KISTA, Kina, 1900-tal, trä, skuren delvis svärtad dekor med motiv av fladdermöss och lyckotecken, höjd ca 56,101x50 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Möbler

Rum 15

Kinesisk kista

Budhistorik (8 bud)
2009543
2 800
2019918
2 600
2009543
2 400
2019917
2009543

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.