Pablo Picasso färglitografi

327603

PABLO PICASSO (1881-1973) efter, 2 st, ur boken "Le Gout du Bonheur (Taste of Happiness)" 1970, daterade 16.5.64 VII i trycket respektive 20.9.64 I, färgreproduktioner efter teckningar utförda 1964, tryckta av Dietz Officin Handpresse - Lengmoos Tyskland, ca 24x16 respektive 20x13 cm, boken innehåller 68 reproduktioner vilka trycktes i totalt 1998 exemplar vardera (totalt 135 864 bilder)

Fack 32

Pablo Picasso färglitografi
Budhistorik (6 bud)
2020518
1 600
2018329
2011515
1 400
2011513
1 300
2010543

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.