Silverbestick Svensk spetsig

327574

BESTICK, 31dlr, silver, modell Svensk spetsig, bl.a B. Erlandsson, 1900-talets första hälft, bestånde av: 13 matksedar, 2 matgafflar, 12 förrättsgafflar, 4 kaffeskedar, total vikt 1500 g

Med vapensköld, bruksslitage

Silver

Monter 2

Silverbestick Svensk spetsig

Budhistorik (3 bud)

2017323
3 800
2017113
3 200
2017050

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.