Planscher skepp och slag 1800-tal

327559

PLANSCHER BALTIKUM M.FL. 5 litograferade planscher 1850-tal, ca 24x28 cm, bl.a. Christiania-fiorden, Mer Baltique, Épisodes de la guerre d'Orient, samt 1 teckning i blyerts av skepp (1886, ca 13,5x17,5 cm)

Några fläckar, några småskador i marginalerna

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Monter 11

Budhistorik (18 bud)
2012239
1 900
2003375
1 800
2012237
1 700
2003375
1 600
2012234

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.