Halvalliansring 18 k guld briljanter

327557

HALVALLIANSRING, 18 k guld, 4 briljanter totalt 0,12 ct, enligt gravyr, 5 smaragder, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1981, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3 g

Smaragder med omfattande slitage och skador

Guld/Smycken

Budhistorik (9 bud)
2018846
2018845
2018844
2018843
950
2018841
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.