Royal Copenhagen servisdelar Musselmalet

327504

KUNGLIG DANSK, matservis samt kaffe- och teservis, 58 dlr, "Musselmalet", bestående av: 12+3 djupa tallrikar, 7+5 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 4 desserttallrikar, 5 assietter, uppläggningsfat, såsbåt, 5 tekoppar med fat (2 extra fat medföljer), 6 kaffekoppar med fat (1 fat medföljer), mugg, 2 mindre tekoppar med fat

nagg och skador

Keramik/Porslin

Budhistorik (13 bud)
2005556
4 800
2014622
4 600
2005556
4 400
2013106
4 200
2005556

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.