Operalibretton och skådespel, 1800-tal

327490

OPERALIBRETTON OCH SKÅDESPEL 1800-TAL (110). Samling omfattande ca 110 st.
8:o. Delvis tagna ur band, delvis med omslag, nötta, fläckade, delvis defekta eller med mindre skador. Ca 110 arbeten.

Libretton för musik av Gretry, Auber, Spohr, Rossini, Bellini, Adam, Crusell, Cimarosa.
Säljs som en samling utan returrätt

Delvis defekta, fläckar, småskador.
Säljs som en samling utan returrätt.

Böcker/Kartor, Musik

Rum 2

Budhistorik (3 bud)

2014907
750
2014905
550
2014903

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.