Karmstolar Frankrike

327485

KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, Louis XVI-typ, 1800-talets första hälft, vitmålad träskuren dekor, klädd med randigt tyg, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, senare klädsel

Rum 3

Karmstolar Frankrike

Budhistorik (31 bud)
2014898
4 800
2014895
4 600
2014894
4 200
2014893
2014892
3 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.