Bordsur F Martin

327392

BORDSUR, 1930-tal, art deco, slagfunktion, urverk märkt F Martin, fodral i marmor och onyx, dekor i brons i form av jaktscen med kattdjur, längd ca 59 cm

Sten med smärre märken/nagg, funktionen kan ej garanteras

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer och finns att avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 7

Bordsur F Martin

Budhistorik (20 bud)
2011995
4 400
2011923
4 200
2011889
2011746
3 800
2010115
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.