Tallrikar Qianlong (1736-95)

327285

TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv av trädgårdar och blommor, diameter ca 23-26 cm

Slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Tallrikar Qianlong (1736-95)

Budhistorik (10 bud)
2012884
2011653
2011045
650
2010988
600
2009097
550

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.