Aune Laukkanen Kvinnliga formgivare

327211

AUNE LAUKKANEN / CARL HARRY STÅLHANE, burk med lock 2 st., lergods, Rörstrand, handmålad dekor, signerade A. Laukkanen CH Stålhane Rörstrand, den ena unik, höjd ca 15cm

Ett lock med skador och lagningar

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (2 bud)

2013292
850
2010565

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.