Skulpturfragment

327210

SKULPTURFRAGMENT, sannolikt Sydeuropa 1700-tal, troligen föreställande Jungfru Maria, skulpterat och bemålat trä, infattade ögon av glas, höjd 14 cm

Slitage och skador, monterad på sockel, del av ursprungligen större skulptur

Diverse

Monter 12

Skulpturfragment

Budhistorik (23 bud)
2026983
4 800
2026980
4 600
2026979
4 400
2026978
4 200
2026896

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.