Telefon ''Taxen''

327155

TELEFON, Jubileumsmodell efter "Taxen", LM Ericsson. sent 1900-tal, rikt dekorerad, höjd 35 cm.

Slitage, skador, färgbortfall

Diverse, Samlarobjekt, Nautica/Technica

Rum 7

Telefon ''Taxen''

Budhistorik (14 bud)
2018103
2 600
2018037
2 400
2017727
2016315
2017725

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.