Dosa mässing Paris omkring 1770

327110

DOSA, mässing, ursprungligen förgylld, Paris omkring 1770, rektangulär med runda kortsidor, reliefdekor med på locket musikinstrument, invändig förgyllning, längd 9,5 cm, höjd 2,2 cm

Normal slitage

Diverse

Budhistorik (10 bud)
2013783
2 400
2009550
2011027
2009550
1 600
2006740
1 300

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.