Armring guld emalj rosenstenar

327054

ARMRING, 18 k guld, blå emalj och 9 diamanter med rosenslipning, Carl Tengstedt, Göteborg 1850, vikt ca 27 g

Omfattande emaljskador, bucklor, tennlödningar, ett hål vid ett ornament

Guld/Smycken

Budhistorik (2 bud)

2034831
4 800
2023473
4 600

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.