Väggpendyl Jacob Kock

327051

JACOB KOCK, väggpendyl, gustavianskt stockholmsarbete, Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), förgylld, med spegel, höjd ca 89 cm

Skador, lagningar, enstaka dekordelar saknas

Ändringar/tillägg
Pendel, nyckel och lösa delar finns att avhämta vid utlämningen

Klockor/Ur

Rum 8

Väggpendyl Jacob Kock

Budhistorik (20 bud)
2010438
7 200
2010437
7 000
2010436
6 800
2010434
6 600
2010433
6 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.