Japanska puderstolar

327030

PUDERSTOLAR, 1 par, trä, Kina, 1900-tal, skuren delvis genombruten dekor med motiv av blommor, sittdynor i röd textil med vävda lyckotecken medföljer, sitthöjd ca 45 cm

Smärre bruksslitage, dynor med fläckar

Rum 2

Japanska puderstolar

Budhistorik (6 bud)
2006126
750
2010166
700
2006126
500
2006124
450
2006124

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.