Kärl i mässing

327004

KÄRL, Persien /Turkiet, mässing med inläggningar av koppar och silver, 1800-tal, höjd 7 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 7

Kärl i mässing

Budhistorik (4 bud)

2009904
600
2009377
550
1999432
500
1998844

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.