Kungörelser och förordningar i blå låda

326964

KUNGÖRELSER, FÖRORDNINGAR, mest 1600-1800-tal, bl.a. från Härnösand, alla i blå låda, bl.a. om ull, tackjärn, ekonomi, lotteri, Östersjökompaniet, Göta kanal, brännvin, tobak mm

Varierande skick, fläckar och vissa skador, i blå låda

Böcker/Kartor, Historia

Monter 8

Budhistorik (12 bud)
2010508
950
2009581
900
2008566
850
2000261
2000261
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.