Joan Miró färgträsnitt

326953

JOAN MIRO (1893-1983), A Toute Épreuve, färgträsnitt, 1958, signerad och numrerad Miró 40/125, tryckt på BFK Rives papper av Fequet & Baudier, Paris för Galerie Berggruen, 37 x 33,5 cm, bladstorlek 52 x 37 cm
LITTERATUR: Dupin 235

Rum 22

Joan Miró färgträsnitt
Budhistorik (17 bud)
2010378
11 000
2010869
10 500
2010378
9 400
2010461
9 200
2010378
8 400

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.