Torsten Löwgren oljemålning

326943

TORSTEN LÖWGREN, (1903-1991):"Töväder", signerad och daterad T Löwgren 1942, olja på pannå, 61x50 cm

Inköpt Konstföreningens höstutställning 1942 "Konst åt skolan"
Utställd Lilla Galleriet 1947,

Fack 12

Torsten Löwgren oljemålning

Budhistorik (17 bud)
2001547
4 400
2010949
4 200
2001547
2010941
3 800
2001547
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.