Bankett

326918

BANKETT, Louis XVI-stil, 1800-tal, betsad med träskuren dekor, kortsidor i rotting, med lösa plymåer i blommigt Linnekretong, längd 216, längd ca 212, sitthöjd 54 cm

Slitage, smärre skada i rottingen, smärre fläck på sits, senare tyg

Rum 20

Bankett

Budhistorik (37 bud)
2010416
7 800
2010414
7 600
2010415
7 400
2010414
7 200
2010411
7 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.