Stolar 1800-tal

326851

STOLAR, 1 par, renässansstil, 1800-tal, rikt träskuren dekor, sitsar i rotting och sittkuddar samt ryggbricka i flamskteknik, höjd ca 135, sitthöjd ca 54 cm
Enligt uppgift stått på Biskopsgården i Karlstad

Slitage, tyg med skador, något ostadiga

Rum 22

Stolar 1800-tal

Budhistorik (21 bud)
2009018
1 900
2008987
1 800
2007736
1 700
2008985
1 700
2007736
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.