Stolar

326839

STOLAR, 1+1, gustavianska varav ena Stockholmsarbete, 1700-tal, delvis bemålad, delvis med träskuren dekor av bl a fleuroner, med kanneleringar, kopplat spjällknippe, ena otydligt etikettmärkt, sitthöjd ca 45 cm

Renoverade, förstärkta, slitage, skador, senare bemålade, en med troligtvis bortslipad dekor

Rum 22

Stolar

Budhistorik (20 bud)
2008977
5 200
2008982
5 000
2008977
4 800
2008976
4 600
2008974
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.