Japansk teservis

326817

TESERVIS, 16 dlr, Japan, 1900-tal, bestående av: tekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock, kakfat, 6 tekoppar på fat, 6 assietter

Bruksslitage

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Japansk teservis

Budhistorik (9 bud)
2009218
950
2008777
900
2008777
600
2008584
550
2008383
500

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.