Gert Marcus, skulptur

326801

GERT MARCUS (1914-2008): Utan titel, signerad och daterad GM -67, carraramarmor, höjd 14, 14 x 14 cm
Signed and dated. Carrara marble.
UTSTÄLLD/EXHIBITED: Gert Marcus, Konstakademien, Stockholm 2013

Konst, Skulpturer

Nybrogatan 32, Stockholm

Gert Marcus, skulptur

Budhistorik (6 bud)
2009425
6 600
2009409
6 200
2009408
6 000
2008249
2008070

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
9 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.